Strona główna > Internet, Komputer > SmodCMS – wygodny system zarządzania treścią

SmodCMS – wygodny system zarządzania treścią

Kolejnym moim odkryciem ostatnich tygodni jest SmodCMS stanowiący bardzo wygodne narzędzie to stworzenia całkiem rozbudowanej strony internetowej. Jego podstawowy atut to wygoda i intuicyjność obsługi, z którą da sobie radę nawet zwykły user, a przy odrobinie znajomości php, html i css za jego pomocą wykona całkiem przyzwoicie działającą i cieszącą oko ładnym wyglądem stronę. Uwagę zwraca całkowity brak opłat za używanie systemu, co czyni go de facto rozwiązaniem bezpłatnym ;-) Dodatkowo możey naszą stronę wzbogacić o galerię, newsletter i kilka innych modułów, które uczynią ją wygodniejszą i ciekawszą. Przewagą Smoda nad innymi podobnymi systemami zarządzania treścią jest jego prosta struktura i przejrzyście (jak dla takiego laika jak ja) napisany kod. Łatwo dorzucić coś zarówno do php, jak również do layoutu opartego w zasadzie tylko na css i kilkunastu plikach graficznych.

Przykładowe wdrożenie (mojego notabene autorstwa) systemu SmodCMS możemy zobaczyć na http://www.mikolaj.bochnia.pl Założeń było tutaj kilka:
-stworzenie strony na przyzwoitym poziomie technicznym
-stworzenie strony łatwej w edycji
-przywoity układ treści i czytelny podział strony
-możliwie niewielka objętość
-łatwość rozbudowy
-atrakcyjność graficzna dla ludzi w różnych przedziałach wiekowych

090204-162205-kazehakase-052-ubuntu-804-lts-8a28a4aa54e9096fa505aec0e678c013

Sądzę że nawet wyszło, ale to już oceńcie sami ;-) (na wszelkie uwagi jestem oczywiście otwarty). Na stronie mamy zastosowany SmodCMS z moim layoutem, flashową winietą i załadowanym modułem galerii. Na wspomnienie zasługuje też wsparcie Smoda, które świadczy sam autor (możliwość opłacenia płatnego supportu z tego co pamiętam) oraz forum na bardzo wysokim poziomie wiedzy informatycznej i kultury (sam za siebie świadczy fakt, że chyba wszyscy piszą podpisująć się własnym imieniem i nazwiskiem – swoją drogą godny naśladowania pomysł). W tym miejscu również wielki ukłon dla Twórcy za jego czas, pracę i chęć do dalszego (dynamicznego) rozwoju systemu. W chwili kiedy wyjeżdżałem dostępna była nowa wersja beta2 systemu onaczona już cyfrą 4. Wielkie dzięki! A wszystkim którzy wahają się nad wyborem systemu treści dla swojej strony z czystym sumieniem mogę SmodCMS polecić, bo naprawdę warto. (tak, wiem że może i mało ambitne, ale za to skuteczne ;-)

Reklamy
Kategorie:Internet, Komputer Tagi: , ,
  1. Luty 20, 2009 o 12:15 am

    Ej, Panie Kazehakase… Wszystko fajnie, widzę, że uparłeś się na ten niebieski kolor. Powiedz mi tylko dlaczego zrobiłeś grafikę we flashu w miejscu, w którym zdał by egzamin zwykły png? Czy to aby nie przerost formy nad treścią? ;-)

  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: