Strona główna > Personalnie > nasza-klasa – keep it free?

nasza-klasa – keep it free?

Październik 4, 2008 Dodaj komentarz Go to comments

Dzisiaj w końcu znalazło się trochę czasu, coby popisać =] Za chwilę co prawda do roboty się zbieram, ale na parę słów czas się znajdzie. Będzie o największym obecnie serwisie społecznościowym w polskiej sieci, czyli o naszej-klasie i ostatnich poczynaniach załogi owego portalu. 30 września na stronie pojawiła się notatka:

Od dziś funkcja „Goście" zmienia się częściowo w usługę. Zdjęcia trzech
ostatnich osób, które odwiedziły Twój profil będą widoczne na stronie
głównej, natomiast wydłużona lista gości dostępna będzie w abonamencie. Pamiętaj, że jeśli w ogóle nie chcesz korzystać z „Gości", możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności.
zespół nasza-klasa.pl

Jako że n-k stanowi ostatnio drugi po gg sposób komunikacji ze znajomymi (bo nie każdy ma gadulca/jabbera) miałem okazję obserwować, jak polski internet zareagował na decyzję administracji. Wiadmomo – to co nowe zawsze budzi emocje – pozytywne lub negatywne i temu nie ma się co dziwić. Zastanawia jednak fakt, że negatywnych wpisów jest aż tak dużo. Pojawiają się fotki w galerii, propozycje protestów, bojkotu portalu. Ale czy tak w zasadzie jest o co się burzyć? W końcu 3 ostatnie osoby widzimy za darmo – mnie to wystarcza. Jeżeli potrzebowałbym więcej to zapłacę. To, że ludzie chcą zarabiać nie jest niczym nowym – portal jest własnością jego twórców (wiem – lekko upraszczam sytuację) i to do nich należy prawo decyzji o tym jak i co będzie zarządzane. Zdrowo myslący człowiek zastanowi się przecież nad tym czy mu dana usługa będzie potrzebna, a jeżeli uzna że tak to z pewnością sobie za nią zapłaci. W dzisiejszych czasach internet nie jest już zwykłą siecią wypełnioną tylko przez proste dokumenty htmla, ktorych celem jest jedynie przekazywanie tresci. To złożona struktura działająca na wielu płaszczyznach – służąca również do zarabiania pieniędzy – na reklamie czy właśnie usługach świadczonych z wykorzystaniem sieci i w sieci. Zasada jest prosta: potrzebuję – płacę (no, nie oszukujmy się przy abonamencie za internet, komórkę 1zł za 30 dni Gości na n-k to niewiele) nie potrzebuję – nie płacę. Czyli dochodzimy do prostego wniosku – ktoś kto wstawia w galerii jpga z tekstem „NIE PŁACĘ NA NK” – po prostu nie potrzebuje takiej funkcjonalności.

Reklamy
  1. Październik 5, 2008 o 12:21 pm

    Racja, nie wiem, po co ludzie się aż tak burzą – Portal musi przecież z czegoś się utrzymywać. Kupę kasy kosztują serwery, domena, technologia SLL… Nie mówiąc o pracownikach, którym pensję się należą. Co prawda z samych reklam NK mogłaby działać, ale każdy przecież chce się jakoś wzbogacić, autorzy też :)

  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: